O handlu ludźmi w TVN Style

W środę 17 października na TVN Style można było zobaczyć odcinek 7 (Sezon 13) programu „Miasto Kobiet”, który poświęcony był problemowi handlu ludźmi. Odcinek ten będzie można wkrótce obejrzeć w TVN Playerze (http://tvnplayer.pl/programy-online/miasto-kobiet-odcinki,33/odcinek-7,S13E07,22629.html). Opis tego odcinka jest taki:

HANDEL KOBIETAMI. Schemat działania zazwyczaj jest podobny. Kobiety kuszone są atrakcyjnymi ogłoszeniami o pracę, głównie za granicą. Na miejscu okazuje się jednak, że zmuszane są do niewolniczej pracy. Bardzo często kobiety zwabiane są także w klubach nocnych pod pretekstem castingu na modelki, po czym okazuje się, że są one sprzedawane do agencji towarzyskich. Jak wydostać się z takiego piekła?

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia już dostępnego odcinka 13 z sezonu 10 (http://tvnplayer.pl/programy-online/miasto-kobiet-odcinki,33/odcinek-13,S10E13,13101.html). Opis:

Handel ludźmi to nic innego jak zmuszanie ludzi (najczęściej kobiet) do niewolniczej pracy. Nierzadko mamy tu do czynienia z prostytucją. Kobiety transportowane są agencji towarzyskich i zmuszane do czynności seksualnych. Szacuje się, że co roku 120 000 kobiet i dzieci jest przemycanych do Zachodniej Europy. Według Globalnego Raportu o Handlu Ludźmi przygotowanego przez ONZ najczęstszym zjawiskiem (79%) jest wykorzystywanie seksualne. Bardzo często handlarzami żywym towarem stają się osoby z bliskiego otoczenia…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s